2022 KPSS Ön Lisans Ne Zaman?

2022 KPSS

2022 KPSS Ön Lisans milyonlarca memur adayının katılım sağlayacağı oturumlardandır. Öyle ki üniversiteyi bitirmiş ancak halen işsiz ve kariyer odaklarını belirleyememiş pek çok insanın umudu KPSS’dir. Bu durumda alanınıza ve tahsil durumunuza, yani kaç yıllık öğretim gördüğünüze göre bir tercih yaparak sınava girmeniz gerekmektedir. Çünkü devlet kadrosunda bir meslek sahibi olmak yıllar geçse de her zaman en garanti mesleklerdendir. 2022 KPSS önlisans başvuru tarihleri ve konuları takip etmek bu nedenle büyük önem taşır.

2022 KPSS Ön Lisans konuları farklı derslerde farklı rakamlarla dağılım göstermektedir. Bu durumda soru dağılımına, derslerin konularına, soru tiplerine ve sınav süresine azami dikkat göstererek kontrollü bir sınav geçirmek sizin elinizdedir. İyi bir çalışma ve hazırlık ile beraber zaman yönetimine de hakim olduğunuzda başarı kendiliğinden gelecektir.

2022 KPSS Ön Lisans Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

2022 KPSS Ön Lisans başvuru tarihleri : 21 Ağustos ile 2 Eylül 2022

2022 KPSS Ön Lisans sınav tarihi : 25 Ekim 2020

2022 KPSS Ön Lisans Kimler Girebilir?

2022 KPSS Ön Lisans oturumu kimlere hitap ediyor, hangi vatandaşlar bu sınava girebilir gibi konuları merak ediyor olabilirsiniz. Ön Lisans KPSS oturumları 2.sınıf okuyanlar ve ön lisans mezunları için geçerlidir. Çiftli yıllarda düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı, 2 yıllık üniversite mezunlarını kapsar. Ayrıca 2022 KPSS önlisans mezunu olup ancak lisans okumaya devam eden öğrenciler de henüz mezun olmadan bu sınava girebilirler. Ya da tercihleri lisansa devam ederken sınava girmek ise o zaman KPSS Lisans oturumunu da seçebileceklerdir. Açık öğretim mezunu olanlar da bu haktan yararlanabilirler. Sınava giren herkes için sınav sonucunun geçerlilik süresi 2 yıldır.

KPSS Ortaöğretim oturumları da mevcuttur ancak bu Ön Lisans ’tan bağımsızdır. 2022 KPSS Ön Lisans sınav günü geldiğinde öğleden sonra başlar. KPSS Ortaöğretim düzeyinde sınava girecek olan memur adayları ise sınavlarını sabahtan tamamlarlar. Bu noktada hem hangi düzeyden sınava gireceğiniz hem de konular ile başvuru tarihleri bazında kendi tahsil durumunuzu göz önünde bulundurmalısınız.

2022 KPSS Ön Lisans Konuları Nelerdir?

2022 KPSS Ön Lisans konuları çeşitli içeriklerdedir. Toplam 120 soruluk sınavda süre 130 dakika olarak belirlenmiştir. Sürenin de kısıtlı olması nedeniyle mutlaka soruları iyi değerlendirilip zamanı doğru kullanmak sınavdaki başarı kıstaslarındandır. Çünkü eğer süre yeterince iyi yönetilmezse bildiğiniz soruları yanıtlayacak vaktiniz kalmayabilir. Bu ise oldukça tatsız bir durum olacaktır.

2022 KPSS Ön Lisans konuları dersler içerisinde farklılık gösterir. 2022 KPSS Ön Lisans soruları; 30 Türkçe, 30 Matematik, 17 Tarih, 18 Coğrafya ve 15 Vatandaşlık sorusu (güncel bilgiler – genel kültür) olarak dağılım göstermektedir. Öğreniminiz süresince bu derslere dair birçok bilgiyi öğrenmiş olsanız bile sınav öncesi sıkı bir hazırlık dönemine girmeniz gerekmektedir. Özellikle de gerek alanınız gerek ise sayıca tasnif edilmiş dersler açısından konulara ağırlık verebilirsiniz. Aynı zamanda daha önceki yıllarda çıkmış sorulara da göz atıp benzer soruların çıkma ihtimali karşısında hazırlığınızı sağlam bir şekilde yapabilirsiniz. 2022 KPSS Ön Lisans başvuru tarihleri açıklanmadan önce en az 6 ay disiplinli ve doğru bir çalışma düzeniyle ideallerinize kavuşmanız son derece mümkün olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.